Druhy včelího medu se kterými se můžete setkat

Včely nesosají jen nektar z květin, ale také medovici, což je míza stromů a rostlin. Nektarové medy krystalizují rychleji, medovicové pomalu. Krystalizace medu je přirozený nezávadný jev, jeho rychlost pouze ukazuje na původ medu, nikoliv na kvalitu. Pokud vám med zkrystalizoval jednoduše ho ponořte do vodní lázně nepřesahující 45 °C, opět vám „roztaje“ aniž by došlo ke ztrátě živin.

Pokožku zjemní med a citron

V dnešní době existuje mnoho kosmetických přípravků, které obsahují včelí med. Známé je účinné potírání rozpraskaných rtů medem. Máte-li z nejrůznějších důvodů drsnou kůži na loktech, kolenou či ploskách nohou, zkuste si ji zjemnit medovo-citronovým zábalem.

Kuře na medu, recepty z kuřecího masa

Kuře na medu nebo s medem můžeme připravovat několika způsoby, jedná se o vždy výbornou lahůdku. Většinou zvolíme přípravu pečením v troubě. V tom případě kuře medem se směsí másla a koření nebo vývaru poléváme. Nebo můžeme zvolit přípravu na pánvi, potom je med většinou přidáván do marinády, do které na kousky nakrájené kuře nakládáme a dále připravujeme podobně jako čínu.

Med jako výživná kvalitní potravina

Med je velmi specifická potravina. Samozřejmě jde o cukr a nemůžete se domnívat, že pokud nahradíte jsou extrémní spotřebu rafinovaného cukru stejným objemem medu, že zhubnete. Každopádně med obsahuje také jednoduchý cukr, ale nerafinovaný plus značnou dávku vitamínů, minerálů a enzymů a to ho činí z výživového hlediska naprosto jedinečným.

Sale of honey in Prague

We offer 100% Czech honey from ecologically pure district Vysočina 200 CZK/1kg.

Včelí med - prodej Praha

Získali jsme zlato v Soutěži Český med 2008

Vážení zákazníci, s radostí vám oznamujeme, že jsme získali nejvyšší ocenění v Soutěži Český Med 2008. Při hodnocení byla posuzována především kvalita medu na základě stanovení fyzikálních a chemických parametrů s přihlédnutím ke konzistenci medu a jeho senzorickým vlastnostem.

Aktuální ocenění kvality našeho medu certifikáty “Český med”

Certifikáty potvrzují výbornou kvalitu našeho medu. Med z naší produkce splňuje podmínky svazové normy Český med. Analýzu provedla akreditovaná laboratoř Výzkumného ústavu včelařského.

Zajímavé odkazy / Partneři

Na této stránce přinášíme zajímavé odkazy související s medem. Veškeré informace o medu, zdravotních účincích, složení a ceně medu.